Вишукування для інженерних комунікацій можна розділити на такі етапи, як:
Підготовчий етап
Збір і аналіз матеріалів по підземним, надземним мережам та спорудам (топоплани, матеріали по зйомці, схеми розташування інженерних комунікацій і т.д.).
Рекогносцирувальний етап.
Проводиться для перевірки розташування мереж в натурі з складеною схемою, так само розташування виходів підземних мереж, визначення ділянок трубопроводів, кабелів і місць закладення шурфів.
Етап виробництва планово-висотного знімання інженерних комунікацій. Виконується для складання виконавчих креслень та в процесі будівництва до засипання траншеї (знімаються колодязі, люки, кути повороту і так далі).
Пошук і зйомка підземних комунікацій, які не мають виходу на денну поверхню. В такому випадку використовують спеціальні прилади – трубокабеляшукачи. Дані прилади добре працюють в умовах густої мережі підземних комунікацій. Але найчастіше фахівці користуються документацією, кресленнями і схемами з попередніх досліджень по даній території, якщо вона присутня. Судячи з результатів зйомок, складаються плани підземних комунікацій в різних масштабах (1: 5000 - 1: 500). На планах вказані схеми розміщення вже існуючих мереж підземних комунікацій. Там же вказано їх призначення і основні характеристики.